• 3: על חלב ועל מים

  כמה מחקרים פשוטים אך בעלי משמעות רבה:

  חוקרים מהיחידה לחקר התזונה באוניברסיטת בוסטון וביה"ס לרפואה של אוניברסיטת הרווארד החליטו לבדוק את השפעת צריכת החלב ומוצריו על השמנת בני נוער ומתבגרים.

  הם בדקו 12,829 בני נוער שהיו בגילאים בין 9 ל 14 בשנת 1996 ושוב כעבור 3 שנים, ב 1999. הבדיקה כללה צריכת מוצרי חלב, והשוואת משקל ביחס לגובה (BMI ), מתוקן לגיל, מין, מוצא אתני, פעילות גופנית, וצריכה קלורית כללית. (ותודה לד"ר דינה ראלט)

  מסקנות: (מאוד פשוטות): ילדים שצרכו יותר חלב (גם בנים וגם בנות) עלו יותר במשקל ביחס ישיר, ובמילות החוקרים:

   

  Conclusions: Children who drank the most milk gained more weight…Drinking large amounts of milk may provide excess energy to some children.

  Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine, Vol. 159 No. 6, June 2005 Milk, Dairy Fat, Dietary Calcium, and Weight Gain, A Longitudinal Study of Adolescents. Catherine S. Berkey, ScD; Helaine R. H. Rockett, MS, RD; Walter C. Willett, MD, DrPH; Graham A. Colditz, MD, DrPH. Arch Pediatr Adolesc Med. 2005;159:543-550.

  מחקר מקליפורניה שטרם פורסם רשמית אך תוצאותיו כבר ידועות מראה שאצל נשים שמנות הנמצאות בדיאטה שתיית מים מרזה, גם באופן יחסי לצריכת נוזלים אחרים, וגם באופן אבסולוטי ישיר, ללא קשר לצריכה קלורית או פעילות גופנית, כלומר-גם אם אתם עצלנים/עצלניות- שתו מים, זה מרזה.

   

  The results suggest that drinking water may promote weight loss in overweight dieting women..

  Obesity (Silver Spring). 2008 Sep 11. [Epub ahead of print] Drinking Water Is Associated With Weight Loss in Overweight Dieting Women Independent of Diet and Activity.Stookey JD, Constant F, Popkin BM, Gardner CD. Children's Hospital Oakland Research Institute, Oakland, California, USA.

  • זה אולי המקום לספר גם שמחקרים  שנערכו במשך השנים הראו קשר בין צריכת חלב על מוצריו בגיל מוקדם ושכיחות יתר של סוכרת מסוג 1 (תלויה באינסולין).

  SM Virtanen et al: .Diabetologia 1994(April);37(4):381-387

  Diabetes, Vol 49, Issue 6 912-917, Copyright © 2000 by American Diabetes Association :Cow's milk consumption, HLA-DQB1 genotype, and type 1 diabetes: a nested case-control study of siblings of children with diabetes. Childhood diabetes in Finland study group. SM Virtanen, E Laara, E Hypponen, H Reijonen, L Rasanen, A Aro, M Knip, J Ilonen and HK Akerblom , School of Public Health, University of Tampere, Finland. suvi.virtanen@uta.fi

  • ושאצל ילדים חלב (לא רק) קשור להרטבת לילה:

  Foods suspected to be contributing agents for enuresis include dairy products, chocolate, and citrus fruits and juices.George CP, Messerli FH, Geneset J, Nowaczynski W, Boucher R, Kuchel Orofo-Oftega M. Diurnal variation of plasma vasopressin in man. J Clin Endocrinol Metab 1975;41:332-8

  מסקנות: חלב זה רע, ושלא תגידו שלא אמרתי את זה קודם !!!

   

  הרי לכם 2 תגובות, כל הקרדיט הוא לכותבות שלהם,

  הראשון מדפנה כ"ץ, הנוהגת לחתום Magna est veritas et praevalebit.  (גדולה היא האמת והיא תנצח)

  בספרו של ד"ר סרוון-שרייבר, לא לסרטן, נידונה צריכת מוצרי חלב (ומוצרים מן החי בכלל) בהרחבה והוא סוקר שם מספר רב מאד של מחקרים שנעשו על העניין, הבעיה המרכזית עם מוצרי חלב היא שהפרות ניזונות בעשורים האחרונים מתירס וסוייה במקום מעשב ולכן הןמקבלות תזונה לא מאוזנת מבחינת היחס של אומגה שלוש לאומגה שש (1 ל- 15 ולפעמים 1 ל-40 במקום 1 ל-1), כתוצאה מכך גם החלב שלהן לא מאוזן וכולל הרבה יותר חומצות שומניות אומגה 6 לעומת אומגה 3

  מכאן נובעות בעיות בריאותיות מרובות, ביניהן, השמנה, סרטן, ועוד, – הממצאים כל-כך מדהימים שנמצא אפילו שתינוקות בני 6 חודשים עד 11 חודשים שנולדים בימינו הם בעלי מסת שומן כפולה מתינוקות בני אותו גיל שנולדו בשנות השבעים (כמוני). לגבי תנוקות אלה, בני פחות משנה, לא ניתן לטעון שהם אוכלים מקדונלדס או עושים פחות ספורט, הם ניזונים מחלב-אם ומתחליפי חלב אם המבוססים על חלב בקר. ההסבר להכפלת מסת השומן אצל תינוקות בני פחות משנה (שנמצא כי הם צורכים אותה כמות של חל (הוא חוסר האיזון בין אומגה 6 לאומגה 3 בחלב האם ובחלב הבקר. אנחנו האמהות צריכות להקפיד על האיזון הזה – לא לצרוך חלב, או רק מוצרי חלב מבקר שניזון מעשב, או בקר שקיבל תוספת גרעיני פשתן – רק אז החלב שאנו מייצרות יהיה מאוזן ולא יגרום להשמנת התינוק.

  דפנה

  והשני, מגיסתי עטרה:

  לפי אטקינס, כמות הפחמימות בחלב פשוט ממש גבוהה יחסית: סביב ה- 5 גר' פחמימה ל 100 גר' מוצר. בגבינה צהובה יש לעומת זאת 1.2 גר'. אי לכך בכוס נס קפה יש כ- 3 גר פחמימה ואני לא רוצה לחשוב כמה יש בהפוך גדול. בדיאטת אטקינס בתחילת הדרך צריך לא לעבור 20 גר' פחמימה ליום, זה אומר שחלב ממש, אבל ממש לא משתלם.

  יחסית למוצרי חלב: חלב הוא המוצר הפחמימתי ביותר.

  ובהתחשב בזה שחלב לא נחשב מזון משביע, יוצא שאנשים שותים המון פחמימות ביום ולא סופרים אותם.

  אני היום מודדת את החלב בקפה ומרשה לעצמי פעמיים ביום 50 גר' בלבד. ובגלל זה עברתי גם לאספרסו כפול עם חלב חם בצד, או אמריקנו עם חלב בצד.

  תגיות: , , , ,

הוספת תגובה