• 19: בישול בתנורי מיקרוגל

   

  בתהליך הבישול במיקרו משודרת קרינה בגלים קצרים המניעה את מולקולות המים בתוך מזון. החיכוך בין הפרודות יוצר חום ה"מבשל" את האוכל והמזון עובר תהליך של "denaturation", כלומר, משנה את טבעו. התוצאה היא שינוי דרמטי במבנה האטומי של המזון, הכרוך באובדן רוב התכונות הביולוגיות שלו. בתהליך זה רוב הוויטמינים נעשים בלתי פעילים ונוצרים רדיקלים חופשיים וחומרי לוואי שמיוחסות להם תכונות מסרטנות.

   

  מחקרים שנערכו בגרמניה, בשוויץ ובברית-המועצות העלו ממצאים מעוררי דאגה, לפיהם אנשים שניזונו ממזון שבושל במיקרוגל סבלו מירידה ברמת ההמוגלובין בדם ופיתחו אנמיה ומעלייה ברמת הכולסטרול ה"רע" LDL)), גם כשהמזון שבושל במיקרו לא הכיל כולסטרול כלל. כמו כן נמצאו סימנים לשינויים ב-DNA של המזונות שבושלו במיקרו, דבר המתקשר להגברת הסיכוי לפתח גידולים ממאירים.

   

  חלק מהנבדקים במחקרים אלה פיתחו "תסמונת מיקרו" הכוללת את הסימפטומים הבאים: בשלב ראשון ירידה בלחץ הדם ובדופק ולאחר מכן סימנים לתסמונות דחק הכוללים – עלייה בלחץ הדם, עירור מערכת העצבים הסימפתטית, עייפות כרונית, כאבי ראש, סחרחורות, כאבי עיניים, ישנוניות יתר, עצבנות, חרדות, כאבי בטן, מתח, ירידה בריכוז, נשירת שיער מוגברת, עלייה בשכיחות מחלות דלקתיות, ירוד העין (קטרקט), הפרעות פוריות, מחלות לב וגידולים ממאירים. ממצאים אלה תואמים לתפיסה הסינית שלפיה בישול במיקרו "הורג את הצ'י" QI, קרי את אנרגיית החיים של המזון, ומותיר אותו חסר כל חיוניות.

   

  על זה נוסיף את מה שידוע כבר לכולנו על נושא הביספנול המשתחרר מכלי פלסטיק בחשיפה לחום אשר הוכח כמסרטן, כך שאפשר לסכם: שימוש במיקרו מסוכן ולא בריא, שימוש בכלים ובעטיפות פלסטיק במיקרו מטופש.

   

   

  הקטע לקוח מתוך :מדריך מפה לריפוי טבעי- הדרך לחיים בריאים", מאת ד:ר ראובן ברק וענת צחור, הוצאת מפה, 2005.

   

   

  תגיות: , , , , , ,

3 תגוובת


 1. טל הגיב:

  מה לגבי חימום של עד 4 דקות במיקרו? בקיצור האם יש הבדל בין בישול לחימום במיקרו? תודה

 2. admin הגיב:

  כל שימוש במיקרו, גם לחימום

 3. אודי הגיב:

  תוכל להביא קישור למחקרים שהזכרת?

הוספת תגובה