• 38: אמנם תפליצי, אבל לפחות תהיי בריאה.

  מחקרים מראים שבירקות ממשפחת המצליבים, שהם:

  זאת בריאות !!!
  אח!!! זאת בריאות
  • ברוקולי
  • כרוב ניצנים
  • כרוב
  • כרובית
  • רוגולה
  • גרגר הנחלים
  • צנון וצנונית

  קיימים חומרים בשם איזותיוציאנט isothiocyanate, המשפעלים בגופנו גנים הנלחמים בסרטן, החומר הפעיל ביותר הוא סולפוראפאן sulforaphane (SFN), שהצליח בניסויים בבעלי חיים להפחית מקרי סרטן שד שנגרם בהן במכוון באופן כימי, ודיכא וקטל צמיחת תאי סרטן אנושיים. מחקר זה ומחקרים נוספים הראו פעילות אנטי-סרטנית כנגד סרטן שלפוחית השתן, סרטן ראות וערמונית, שחלות:

  בני משפחת המצליבים בולט ומיוחד הברוקולי, אשר לו סוג מיוחד של סולפוראפאן, שעוצמתו חזקה במיוחד במלחמתו בסרטן. מחקר שפורסם ב 2008 הראה שגברים האוכלים יותר ממנה אחת לשבוע של ירקות מצליבים, ובעיקר ברוקולי מוגנים ברמה גבוהה מסרטן הערמונית. (מנה זה 2 גבעולים).

  המצליבים

  שלא לדבר על זה ש-5 גרם כרוב ניצנים חי (לא מוקפא, טרי, לא מבושל) זה כמו 150 גר' ברוקולי מבחינת התכונות האנטי-סרטניות שלו.

  כל המצליבים, ובעיקר הכרוב, הם גם מקור מעולה לוויטמין U

  או בשמו המדעי S-Methylmethionine, או S-methyl-L-methionine או בשמו העממי cabbagin על שם הכרוב בו הוא נמצא לראשונה, שהוא לא באמת וויטמין אבל ידוע ביכולתו המופלאה לרפא אולקוס (כיב קיבה ותריסריון) וכנראה בכלל דלקות של מערכת העיכול. (כתבתי על זה כבר בספר שפרסמתי עם ענת, בת זוגי ב 2005, "מדריך מפה לריפוי טבעי- הדרך לחיים בריאים" בהוצאת מפה)

  המחקרים בנושא נערכו כבר בשנות ה- 50 ולדעתי הסיבה היחידה לזה שלא כל העולם יודע את העובדות היא שכרוב עולה פחות כסף מתרופות, ושמכרוב חברות התרופות לא מרוויחות.

  נבטי אספסת

  מקורות לוויטמין U: עלי כרוב חי, אספסת (אלפלפה, מוכרים נבטים כאלה בסופר), עלים ירוקי עלה (משפחת המצליבים), חלבון ביצה (כנראה כי תרנגולות אוכלות אספסת), וקומפרי (סימפיטון רפואי, comfrey, symphiyum officinale)

  נכון, אבל בריאה

  נכון, אבל בריאה

  תגיות: , , , , ,

3 תגוובת


 1. admin הגיב:

  בעניין זה אני מפנה את הסקרנים שביניכם, שרוצים להרחיב דעת, למאמר של ידידתי היקרה ד"ר דינה ראלט בבלוג המצוין שלה "שיר השרירים: http://www.notes.co.il/dina/45584.asp

 2. אביגיל הגיב:

  מעולה.
  אני אישית מאוהבת בטעמים של המצליבים…
  אני חושבת שאפשר להיעזר בחליטת תה מגרגירי שומר כשעתיים לאחר האוכל, הוא אמור לסייע בהפגת גזים 🙂

 3. ראובן הגיב:

  תודה על העצה

הוספת תגובה