• 168: על יוגה בהריון

   

  ככה צריך

  כידוע לכולכם/ן, עיקר עיסוקי הוא פיריון, הריון ולידה.

  נשים רבות נוטות במהלך ההריון להזניח במידה מסוימת את גופן ואת נפשן, ולשקוע במעין "תרדמת הורמונלית", וכתוצאה מכך הן מגיעות ללידה לא מוכנות, ללא כושר מינימלי, ומלוות בלא מעט מתח וחרדה.

  (ולמי מכן המקבלת טיפולים בנסיון להרות, אז אתן יודעות על בשרכן כמה טיפולים אלה משפיעים גם הם, ולמעשה, בגלל כמויות ההורמונים הגדולות שמסתובבות לכן בגוף, מצבו הוא כשל נשים הרות, ועל כן זה רלוונטי גן לכן.)

  פתרון מעולה לכך הוא עיסוק ביוגה, יוגה בהריון, ספציפית ומיוחדת לכך. המועברת על ידי מומחים לדבר, אשר מציעה מערכת של תרגילים המסייעים לאשה ההרה לסגל לעצמה מחדש את טווחי התנועה שגופה אמור לבצע ולשמור על כושרה הגופני.

  כאשר השרירים נעשים גמישים יותר והמפרקים נעים ביתר קלות, משתפר האיזון בין השרירים התומכים בגוף לבין אלה המניעים אותו. והגוף נושא את העובר בצורה נכונה יותר, דבר המסייע במניעת כאבי גב.

  כמו כן, משתפרת זרימת הדם הכללית, ולכן הרבה מן הבעיות הצצות בהריון כמו דליות בוורידים, טחורים ובצקות מצטמצמות, וכל האגן, (כולל הרחם והשחלות), מוזן טוב יותר.

  כאשר הנוקשות בגוף פוחתת גם הכאבים השונים משתחררים. תירגול היוגה במשך תקופת ההריון הוא גם הדרך הטובה ביותר להגיע מוכנה ללידה עצמה (יש יותר כוח וכושר "ללחוץ" כמו שצריך) ולהתאושש מהר וטוב יותר לאחר הלידה.

  תרגילי היוגה עוזרים להפחתת התשישות האופיינית להריון ומקנים תחושת רעננות.

  למעשה, היוגה היא הכנה ללידה, דרך להשגת הרפיה גופנית ושקט נפשי כאחד.

  למה כל זה? כי לשמחתי החליטה ענת, בת זוגי, לפתוח קבוצות יוגה להריון אצלה בסטודיו, בהנחיית יעל כספי, מורה וותיקה ומנוסה ביותר, ואני ממליץ בחום למי שבהריון, או נמצאת כרגע בתהליכים לקראת הריון, (חושבת על זה, או בטיפולי פריון) להצטרף.

  מתי?

  יום ג' – 16:45,

  יום ד' – 11:30

  משך השיעור: שעה

  מנחה: יעל כספי

  יש לתאם השתתפות בקבוצה: יוגה סטודיו – ענת צחור: 03-6202220, יוסף הנשיא 5 תל אביב.

  info@yoga-studio.co.il

   

  לפרטים נוספים היכנסו: יוגה בהריון.

  תגיות: , , , , , ,

הוספת תגובה