• 199: רוצות להיות בריאות? תלחצו לעצמכן על הציצי

  זה לא מה שאתם חושבים, trust me, I'm a doctor

  חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, שבברקלי University of California, Berkeley

  ושל המעבדה הלאומית למחקר Lawrence Berkeley National Laboratory  הציגו בדצמבר האחרון בכנס השנתי של החברה האמריקאית לביולוגיה של התא American Society for Cell Biology עבודה המראה כי להפעלת כוחות מכניים על רקמת סרטן יש היכולת לעצור, ואף להפוך את תהליך הגדילה הבלתי מבוקר שלהם.

  השינוי קורה למרות ועל אף שהשינויים הגנטיים שהביאו להתפתחות הסרטן עדיין נוכחים ברקמה.

  על פי פרופ' דניאל פלטשר Prof. Daniel Fletcher, מן המחקר שלהם עולה כי רקמות בגופנו רגישות למידע מכני מן הסביבה בעיקר בשלבי ההתפתחות הראשונים. ועל כן, אם בשלב מוקדם, מופעל על תאים גידוליים לחץ- הם "חוזרים לסורם" ומפסיקים לגדול בצורה פרועה.

  במהלך החיים עובר השד שינויים, הוא גדל, קטן, מתרחב ומתכווץ, ומשתנה בצורה ברורה ומאורגנת, כתגובה לשלבים ההורמונליים השונים במהלך החודש ובמהלך החיים. כך למשל, בעת היווצרות האוניות (Acini). שהן מבנים הנראים כמו תות והמפרישים את החלב, התאים מהן הן נוצרות מסתובבים ויוצרים מבנה ארכיטקטוני מורכב, מעין חלל, ובהגיע הרגע המתאים מפסיקים לגדול ולהתרבות,  (בין השאר בגלל תופעה הקרויה contact inhibition). אחד מהמאפיינים של סרטן השד הוא שהתאים לא רק שממשיכים לגדול, אלא הם גם לא מסתובבים ומסתדרים ליצירת האונית.

  אונית

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  הראייה המסורתית של התפתחות הסרטן מתמקדת בראש ובראשונה במוטציות גנטיות בתוך התא. אלא שחוקרת נוספת מאותו מכון, המדענית מינה ביסל Mina Bissell, ערכה סדרת מחקרים פורצי דרך שהוכיחו שתא סרטני לא חייב להפוך לגידול סרטני, אלא שגורלו תלוי באינטראקציה שלו עם המיקרו-סביבה שלו. מחקריה הראו שמניפולציה של הסביבה, כגון על ידי חומרים מדכאי מוטציה, יכולה להפוך תאים שעברו שינוי- חזרה לנורמליים.

  אחד המחקרים שנערכו, ע"י חבר נוסף במעבדה, גותם ונוגופלאן Gautham Venugopalan כנושא עבודת הדוקטורט שלו, הראו שכוח פיזי המופעל על תאי סרטן יכול לעצור, ואף להחזיר לאחור התפתחות גידולים סרטניים. (מעניין מה חושבים על זה בשב"כ)

  בניסוי שהוא ערך הופעל לחץ על תאי סרטן שד, ואז התאים התארגנו במבנה אוניות "נורמליות" והפסיקו לגדול פרא. הם גם נשארו נורמליים אחרי שהלחץ הופסק.

  "התאים יודעים להתנהג בצורה בריאה, רק צריך להזכיר להם" הוא אמר.

  קוראי הבלוג הותיקים והנאמנים שביניכם זוקפים כעת גבה ואומרים לעצמם: שזה הרי סותר את המאמר שלי מיולי 2009 Free your Boobies, בו הסברתי למה הלחץ של החזיות הוא לא בריא ומסרטן, ועל כאן המקום להסביר שאין זה כך.

  כי במאמרי הנ"ל יצאתי כנגד חסימת הניקוז הלימפתי של השד, ואילו בסופו אף הבאתי המלצות לעיסוי השד, שכמוהם כ"כווצ'וץ'" השד.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  מסקנות אופרטיביות.

  א) אני עדיין נגד חזיות (תקראו את המאמר שלי מאז)

  ב) אני בעד עיסוי/לחיצה/מעיכה עדינה של השד, כרוטינה, למניעה, זה גם מנקז לימפה וגם "הורג אותם כשהם קטנים".

  ג) אם אתן בזוגיות ובן/בת הזוג שלכן עושה את זה- זה גם בריאותי וגם טוב לשלום בית

  למען הבהר והסר ספק: אני לא מציע לעסות שדיים לנשים החולות בסרטן שד,

  על סמך המחקרים שהבאתי לעיל אני מציע את האפשרות שעיסוי שדיים עשוי לשמש (לא בלעדית) כאקט מניעתי.

   

  http://newscenter.berkeley.edu/2012/12/17/malignant-breast-cells-grow-normally-when-compressed/

  תגיות: , , , ,

הוספת תגובה