• 235: מה תודה, יאללה ת'פשטו!

  NUDE COUPLE

  בניגוד לנעשה במחוזותינו (בהם מורידים אמנית מהבמה בגלל "לבוש לא צנוע", ומנהלי הקואליציה החרדים כופים את תפיסת עולמם הצרה על יותר ויותר שטחים מחיי היום יום שלנו) אני יוצא  בקריאה לעם ישראל החופשי בארצו:

  תתפשטו!

   אולי כהקדמה, להרחבת ההשכלה הכללית,  רק אציין לפניכם שהמילה גימנזיום (כמו למשל בגימנסיה העברית) מקורה במילה היוונית gymnos    γυμνός שפירושה עירום, כי הגימנסיסטים= הספורטאים ביוון העתיקה היו חייבים להיות בעירום כשהשתתפו בתחרויות האולימפיאדה, חומר למחשבה.

   

  כמה מעלות טובות להיותנו חשופי עור אל העולם:

   * זה בריא לעור

  בגדים צמודים/לא נושמים/סינטטיים פוגעים בזרימת האויר על פני העור, איוורורו, חילוף שכבת הדרמיס, הפרשת החֵלֶב (sebum)  הטבעית, חוסמים נקבוביות ובלוטות זיעה (לראייה- הפצעונים הקטנים שיש לרבים על הישבן, המכוסה תדיר) גורמים לפריחות, פטריות, פצעונים בדרגות שונות, עירום עוזר לפנות רעלים ולנקות את הגוף, זו בעצם דטוקסיפיקציה DETOX.

   * זה משפר את השינה

  מנגנון פיזיולוגי המתחולל בגופנו לפני ההירדמות הוא ירידה בטמפרטורת הגוף. שינה בעירום מסייעת להתקררות ולכן משפרת את ההירדמות ואת השינה עצמה, על פי ד"ר מיכאל ברויס מהאגודה הלאומית לשינה בארה"ב המוכר בכינויו "ד"ר שינה" Michael Breus, PhD, aka "The Sleep Doctor." The National Sleep Foundation  – גוף קריר ישן טוב יותר, והטמפרטורה הרצויה היא בין 18 ל 19 מעלות.

   * SEX

  טוב, עכשיו שמשכתי את תשומת הלב שלכם אז ככה:

  ברור שהסקס נעים וטוב יותר בעירום, ויש מצב שלהיות ערומים מראש יעורר ויעשה לכם יותר חשק. אבל בעיקר חשוב לזכור שמגע של עור בעור skin-to-skin contact  גורם לשחרור הורמון האוקסיטוצין oxytocin, עליו כתבתי בעבר, המוכר גם כהורמון האהבה והורמון הנעימות feel-good hormone , המעורר רגשות חיוביים בין בני אדם, גם אם הם לא מקיימים יחסי אישות ביניהם. אז גם אם אתם לא מז_ _ _נים- זה בריא להתחבק בעירום, זה בונה בטחון עצמי, משפר יחסים רגשיים, ומקרב ביניכם.

  טוב לדימוי העצמי: לטענתה של הסקסולוגית ד"ר ג'סיקה אוריילי Dr. Jessica O'Reilly -ככל שמסתובבים יותר בעירום- הדימוי העצמי משתפר, וכך גם ככל שנהנים יותר מסקס, אחת מתוצאות הלוואי לכך היא גם שיפור בתפקוד המיני והתפקוד בכלל, וחוזר חלילה.

  פחות דלקות "שם למטה": ככל שהאזורים האינטימיים שלנו מאווררים יותר- כך יש לנו פחות דלקות (לבנות בנרתיק ובשפתיים, ולבנים פחות "גרבצת" או פטרת במפשעות).

  שיפור באיכות הזרע: הסיבה לכך שהאשכים נמצאים בשק מחוץ לגוף, בניגוד לשחלות שאצל הבנות בתוך הבטן, היא שכדי לייצר זרעונים יש צורך בטמפרטורה של 35-36 מעלות, ולכן רצוי לאוורר את "הציוד" כמה שיותר, בטח בקיץ.

  *זה מרגיע

  מסתבר שעירום מוריד רמות קורטיזול (הורמון הסטרס), בעיקר אחרי שנרגעתם מהחשש שהשכנים יציצו לכם..

  *פחות סכנה של סרטן האשכים,

  מאותה סיבה (טמפרטורה).

  * יותר ויטמין D

  כמובן שאם אתם עירומים בשמש, וזה חשוב ממיליון סיבות שכאן חלק מהן.

   

  *פחות סיכוי להתקף לב:

  גם בגלל שיהיה לכם יותר ויטמין D, שנמצא שאלה שסובלים מרמה נמוכה שלו יותר בסיכון למחלות לב

   

  * פחות סיכון לאלצהיימר:

  זה אמנם מחקר שמתייחס להליכה יחפים, אבל בואנ'ה הרגליים זה גם חלק מהגוף, לא?, מסתבר, על פי ד"ר נורמן דוידג', מחבר הספר "המוח שמשנה את עצמו" (Dr. Norman Doidge author of "The Brain That Changes Itself") , שהליכה יחפה מעוררת יצירת קשרים יעילים בין נאורונים בתוך מוחנו, ובכך מעודדת גמישות מנטלית, מוח צעיר, ופחות אלצהיימר.

   

  * תפיסת עולם מתקדמת וליברלית יותר:

  אנשים ששוהים/חיים/מסתובבים בעירום הם יותר פתוחים חברתית, תרבותית, עם פחות דעות קדומות כלפי עצמם, כלפי בעלי דעות שונות מהם וכלפי מיעוטים.

   

  * כי זה חוסך כסף:

  טוב, ברור: פחות בגדים, פחות כביסה, פחות ארונות, פחות זמן מבוזבז בשאלה מה ללבוש, ופחות לסחוב בטיסות אז משלמים פחות על כרטיסי טיסה.

   

  * כי זה מרזה ומאזן רמות סוכר בדם

  מחקר מ 2014 הראה ששינה בעירום (בטמפרטורה נמוכה) משפרת מטבוליזם ומעודדת יצירת שומן חום.

   

  * כי אם זה טוב לילדים אז זה טוב גם למבוגרים

  זה נכון כאקט חינוכי בכל הגילאים, אבל חשוב במיוחד להתפתחותם של תינוקות, מוכח כבר מזמן שמגע עור לעור skin to skin contact חיוני ביותר להתפתחות רגשית, נאורולגית וגופנית של תנוקות. על כך אומר ד"ר מייקל מרזניך, Michael M. Merzenich מחלוצי חקר הפלסטיות של מערכת העצבים Neuroplasticity : כל מה שאתה רואה במוח צעיר יכול להתרחש גם במוח מבוגר “Everything that you can see happen in a young brain can happen in an older brain.

   

  * כי זה כיף

   

  בקיצור- נצלו את הקיץ שעוד כאן, תיהיו ערומים, או לפחות Go Commando

   

   (ובעניין הכותרת של המאמר, למי שלא מכיר, זו בדיחה שוביניסטית ישנה:

  נמלה מגיע לנהר ולא יכולה לחצות אותו, היא רואה פיל ומבקשת שיעביר אותה את הנהר, הוא מסכים, מעלה אותה על גבו והם חוצים, בהגיעם לגדה השניה היא מלאת הכרת תודה ומודה לו שוב ושוב, על כך עונה לה הפיל: "מה תודה, יאללה ת'פשטי".

   

  שבת שלום

  תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,

תגובה אחת


הוספת תגובה